Pon - Pt 08:00 - 16:00 / Sob-Nd nieczynne biuro@revitamed.pl
Certyfikat ISO Logo UE
Godni zaufania
23 lata doświadczenia
Kompleksowi w leczeniu
4 przychodnie, w tym: POZ-ty i poradnie specjalistyczne

Centrum Leczenia Endometriozy i Chorób Przewlekłych im. K. Wójtowicza

Endometrioza

Objawy

Choroba może przebiegać łagodnie lub bezobjawowo. Mogą pojawić się:

Choroba jest klasyfikowana jako hormonalno-immunologiczna. Cierpią na nią głównie kobiety w wieku rozrodczym. Rzadko występuje po menopauzie oraz przed pierwszą miesiączką. Jej przebieg jest związany z błoną śluzową macicy. Przy występowaniu choroby komórki tkanki błony narastają poza macicą, w różnych częściach ciała, tworząc narośle, guzy, wszczepy.

Centrum leczenia endometriozy 

Ze względu na to, że narośle mogą powodować niepłodność należy regularnie chodzić na badania do ginekologa. Jednym z miejsc, w których można umówić się na wizytę jest Centrum Leczenia Endometriozy i Chorób Przewlekłych w Rudzie Śląskiej. Zmiany chorobowe umiejscawiają się najczęściej w jamie brzusznej. Obejmują jajniki, jajowody, przestrzeń pomiędzy pochwą a odbytnicą oraz zewnętrzną część macicy.

Badanie endometriozy

Diagnostyka opiera się głównie na ocenie stanu narządów np. metodą laparoskopową bądź rezonansem magnetycznym. Bada się macicę oraz drożność jajowodów. Dokładne przyczyny choroby nie są znane, dlatego na początku podejmuje się terapię objawową. Leczenie endometriozy w Zabrzu odbywa się farmakologicznie bądź chirurgicznie. Terapia polega na podaje się leki, mające na celu zatrzymanie podziałów komórkowych poprzez ograniczenie produkcji estrogenu. Gdy taka terapia nie zatrzymuje rozwoju choroby, w centrum medycznym stosuje się zabiegi chirurgiczne.

  • ból podczas współżycia,
  • problemy z zajściem w ciążę,
  • zaburzenia cyklu,
  • obfite krwawienia miesiączkowe,
  • PMS.

Oferujemy

  • diagnostykę i leczenie endometriozy
  • chirurgię ginekologiczną
  • interdyscyplinarną pomoc specjalistów: ginekologa, chirurga, dietetyka, psychologa, seksuologa, fizjoterapeuty

PIONIERSKA OPERACJA NOŻEM PLAZMOWYM W ZABRZU!

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że Zabrzańskie Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka dysponuje nożem plazmowym, niosąc tym samym pomoc kobietom cierpiącym na endometriozę. Pionierska operacja miała miejsce w czwartek, 19 listopada 2015 roku. Poniżej zamieszczamy kilka linków do artykułów dotyczących tego wyjątkowego wydarzenia!
Skip to content