Masaż

Masaż (leczniczy, relaksacyjny, limfatyczny, sportowy, antycellulitowy, izometryczny)

Masaż jest zabiegiem, który prowadzi do rozluźnienia mięśni. Może być wykonywany na powierzchni całego ciała lub na konkretnych jego partiach. Masaż leczniczy łagodzi napięcie zarówno mięśniowe, jak i psychiczne, pomaga w walce z dokuczliwymi skurczami, bólami stawów, ale też z bólami głowy, nerwobólami. Nasi specjaliści wykonują różne rodzaje masażu, w zależności od zapotrzebowania. Może to być masaż klasyczny poszczególnych partii ciała lub całościowy, działający leczniczo, relaksacyjnie i zapobiegawczo. Jest to najpopularniejszy rodzaj zabiegu.

Masaż antycellulitowy, masaż odchudzający

Oferujemy także masaże antycellulitowe, a więc wykonywane na tych partiach ciała, którym dokucza pomarańczowa skórka. Jest to masaż, który wykorzystuje techniki uciskania skóry, mające na celu pobudzenie układu krążenia. Na podobnej zasadzie działa masaż limfatyczny, który z kolei może nie tylko pomóc w walce z cellulitem, ale też w ogóle zapobiec jego powstawaniu.

Masaż limfatyczny, masaż izometryczny

Masaż limfatyczny zapewnia prawidłowy przepływ płynów w organizmie (limfa to inaczej płynna tkanka). Układ limfatyczny oczyszcza organizm z toksyn i zapobiega odkładaniu tkanki tłuszczowej. Z kolei masaż izometryczny, także dostępny w naszych gabinetach, stanowi świetne uzupełnienie rehabilitacji - skupia się na miejscach, które doznały urazu, gdzie nastąpiło osłabienie mięśni lub w okresie rekonwalescencji. Taki masaż polega na treningu mięśni podczas skurczu izometrycznego, w którym mięsień utrzymany jest w stałym położeniu.

Masaż sportowy

Dla osób aktywnych fizycznie doskonałym sposobem na zadbanie o ciało jest masaż sportowy, który skupia się na ćwiczonych partiach ciała. Rozluźni mięśnie po treningu i przygotuje do następnego, zapobiegnie powstawaniu skurczy, poprawi działanie układu krążenia.

Zapraszamy na masaż pacjentów z całego Śląska!
Dobry dojazd na badania mają do nas szczególnie osoby z Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Katowic i Tarnowskich Gór.